Geometria

GEOMETRIA kolies - RAVAGLIOLI

Kontrola, zameranie, nastavenie, diagnostika a príčiny zlej geometrie kolies


Geometria kolies je jedným z najdôležitejších parametrov ovplyvňujúcich riadenie vozidla, opotrebenie pneumatík, komfort jazdy. Má dosah aj na spotrebu paliva.

Správne nastavenie geometrie preto výrazne a kladne ovplyvní jazdné vlastnosti vozidla ako aj jeho ovládateľnosť. Základnou požiadavkou je, aby sa kolesá pri jazde v zákrute aj v priamom smere odvaľovali ale nešmýkali.

Ako spoznať nesprávne nastavenie geometrie kolies?

  • Kolesá sa nevracajú do priameho smeru jazdy a volant má odchýlku.
  • Pneumatiky na vozidle sú nerovnomerne opotrebené.
  • Vozidlo má zlé a nepresné riadiace vlastnosti.
  • Riadený smer pohybu vozidla je nestabilný a riadenie vyvoláva kmitanie.

Geometria kolies sa odporúča aspoň jedenkrát ročne ale aj ak narazíte kolesom na prekážku (napr. obrubník), v prípade výmeny nových letných alebo zimných pneumatík alebo v prípade výmeny komponentov časti zavesenia kolies alebo riadiaceho systému.

Nechajte si nastaviť geometriu kolies vášho auta a získajte lepšie a pohodlnejšie riadenie, menšiu potrebu opráv, výrazne dlhšiu životnosť pneumatík a efektívne spaľovanie pohonných hmôt.

Správne nastavenie geometrie = Bezpečná jazda

Geometria

NASTAVÍME GEOMETRIU VÁŠHO VOZIDLA

V RÁMCI RÝCHLOSERVISU BEZ OBJEDNANIA


Predĺžite životnosť pneumatík a zvýšite bezpečnosť jazdy. Kontaktujte nás telefonicky alebo osobne na adrese Majerská cesta 6708, Banská Bystrica v pondelok až piatok od 8.00-17.00 h. Mimo uvedeného času nám môžete napísať správu.